100+1 střípek z podzimního fotosrazu 2020 v Doubici
Horní Police, před objektem č.p. 54 stojí socha sv. Jana Nepomuckého - Tato socha má za sebou bohatou historii - původně byla umístěna před zdejším zámkem (Horní Police), odtud byla převezena počátkem 70.let do Okresního vlastivědného muzea v České Lípě. Koncem 70.let byla umístěna v Provodíně u č.p. 39, v roce 1987 byla restaurována a v r.1998 se vrátila do Horní Police.
poutní areál s kostelem Navštívení Panny Marie - Barokní kostel s ambity od Gulia a Octavia Broggiů. Kostel se proslavil nejvíce tím, že zde byla v 15. století nalezena dřevěná soška Madonny. (Od 1.července 2018 je poutní areál s kostelem Navštívení Panny Marie s farou a zvonicí národní kulturní památkou.)
Pomník Wenzela Hocke ... - ... (8. ledna 1732 Jezvé u České Lípy – 1. března 1808 Horní Police), lidově zvaný Hockewanzel, byl katolický kněz, velmi oblíbený v severních Čechách pro svou lidumilnost a specifický přístup k plnění povinností. Vyprávělo se o něm mnoho veselých historek, které později našly odraz i v literatuře.
HORNÍ POLICE, kamenný most přes řeku Ploučnici - Most byl postaven roku 1843 při stavbě císařské silnice z Děčína do České Lípy. Po roce 1945 most postupně chátral a navíc byl poškozen v srpnu 1968, kdy z něj přepadl sovětský tank a vážně poškodil klenutí mostu. Most měl být zbořen, ale v roce 1992 se dočkal opravy a stal se mostem pro pěší. Na počátku 90. let byl vedle starého mostu postaven nový.
Most je složen ze dvou velkých oblouků přes řeku Ploučnici a dvou menších na levém břehu. Půdorysně je most zalomený. Na mostě nalezneme kříž s pozlacenou plastikou Ježíše Krista a repliky původních lamp a laviček, které dokreslují atmosféru místa.
zámek Horní Police (za řekou Ploučnicí) - Koncem 17.století byl nevyhovující dvorec přestavěn na patrový barokní zámek. V roce 1741, kdy se Police stala významným poutním místem, byl objekt navýšen o další patro. Na pracích se podíleli nejdříve Guilio a později Octavio Broggiové z Litoměřic. Zámek sloužil částečně jako sídlo úředníků panství a také k ubytování duchovenstva účastnících se poutí. Při zámku byl postaven pivovar, ze kterého se dodnes zachovaly jeho sklepy. Po r. 1945 využívalo prostory zemědělské družstvo. V současnosti se zde příležitostně konají kulturní akce a výstavy.
dřevěné Rajče? - Doubice, infocentrum (mají už zavřeno), zároveň je tu vchod do volně přístupné pohádkové zahrady ... - ... plné nejrůznějších dřevěných soch
Doubice, za objektem č.p. 160 - kostel Nanebevzetí Panny Marie - č.p. 160 - budova bývalé fary z roku 1814
lavičky pod památnou lípou - ... za pěkného teplého počasí tu musí být prima posezení
Polní kaple Nejsvětější Trojice ... - ... stojí jihozápadně od obce Doubice. Malou kapli v barokním slohu dala postavit doubická rodina Simchenových ze statku č.p. 13 v první polovině 18.století.
DOUBICE, část Nová Doubice - zde dříve stávala skárna lnu a bavlny z r.1895 ... - založil ji pan Anton Schuh; r.1895 postaveny i první tovární budovy. Ty se však již dnes nedochovaly; současným majitelem pro dezolátní stav r. 2002 zbourány). Dochována zůstala pouze 4-podlažní železobetonová přístavba se sprinklerovou věží a opodál stojící 38 m vysoký komín, obojí postavené krátce po 1.sv.válce. Ve fabrice se před válkou vyráběly především punčochy. Po znárodnění se zcela změnil výrobní program - v továrně se začalo vyrábět nářadí. Továrna byla tehdy jediným větším zaměstnavatelem Doubice a život obce s ní stál i padal. Po zrušení výroby v r. 1975 (tehdy pod názvem Narex) došlo k drastickému úbytku obyvatel Doubice, která se poté stala ryze rekreační obcí a tento charakter si zachovala dodnes. Budovy továrny pak dlouho chátraly, až na přelomu tisíciletí celý objekt zakoupil místní podnikatel Karel Rezek - ten nechal nejzchátralejší (bohužel i nejhodnotnější) části továrny strhnout, zbylé opravil a ty dnes slouží především jako sklady stavebních materiálů.
Krásná Lípa, Dittrichova hrobka - ... novorenesanční hrobka z let 1888-1889 o rozměrech 10x10x10 m s unikátním systémem vytápění...
RUMBURK, v Parku Rumburské vzpoury - socha "Nepokořený" - Připomínka události z 21.května 1918 - Rumburské vzpoury. V roce 1958 u příležitosti 40.výročí vytvořil akademický sochař Vendelín Zrůbecký sochu Nepokořený. Sochu umístil do parku, který tímto získal svůj název.
RUMBURK, část Lorety, která stojí uprostřed bývalého kapucínského kláštera,... - ... je jednou z nejkrásnějších loretánských kaplí na našem území a zároveň je nejsevernější loretou na světě. Věrná kopie italského originálu patří k vyhledávaným mariánským poutním místům v severních Čechách. Kaple Panny Marie, obestavěná ambity s křížovou cestou, v sobě skrývá sošku Černé Madony s dítětem z roku 1694.
Blanka Matragi / ČR - Libanon - ... Kolektiv Ateliers Nový Bor, Ajeto Lindava
Internacional Glass Symposium 2012
Nový Bor, pilířové náhrobní kameny - ... v místě, kde kdysi býval starý hřbitov, byly podél bývalé hřbitovní zdi nainstalovány 3 klasicistní náhrobky pocházející z 18. a 19. století. Místo je volně přístupné.
NOVÝ BOR, Palackého ulice - objekty české sklářské firmy LASVIT ... - Lasvit v centru Nového Boru zrekonstruoval dvě původní barokní roubenky z roku 1790. Obě v minulosti sloužily místním sklářům, v jedné z nich se řemeslníci udrželi i v poválečném období, kdy zde fungovala sklářská škola. Mezi původními stavbami Lasvit postavil „skleněný“ dům z materiálu připomínajícího střešní tašky. Nezvyklá budova má v noci zářit a symbolizovat tak obnovu sklářství v regionu. Naproti skleněnému pak stojí černý dům obložený ve stejném stylu. Namísto skla ale použili architekti speciální černou cementovou obkladovou tašku. Postaven byl pro zkušební montáže skleněných instalací.
NOVÝ BOR, Skleněný dům - detail - Budova z průsvitného materiálu má v noci zářit a připomínat obnovu sklářského průmyslu v tomto kraji. Dům patří firmě Lasvit.
pohled na tzv. Jeskyni víl - V Kyjovském údolí, na pravém břehu řeky Křinice, se nachází veřejnosti přístupná jeskyně. Jedná se o pískovcový skalní převis a podzemní prostory. V zimě v jeskyni vzniká krásná ledová výzdoba...
Jeskyně Klenotnice ... - ... se nachází v bočním údolí nedaleko zříceniny Kyjovského hradu.
ČESKÁ KAMENICE - poutní kaple Narození Panny Marie - Vrcholně barokní kaple se nachází v městské památkové zóně České Kamenice. Kaple kruhového půdorysu byla postavena v letech 1736-1739 pravděpodobně dle návrhu Octavia Broggia. O 10 let později byl ke kapli postaven ambit, neboli čtvercová krytá chodba s kaplí ve svém vnitřním dvoře. ... Kaple byla vybudována jako svatostánek údajně zázračné sošce Panny Marie. V průběhu let si kaple prošla několika úpravami. Nejrozsáhlejší proběhla ke konci 19.století, kdy byla klenba kaple vyzdobena freskami s výjevy ze života Matky Boží. Po r. 1945 kaple chátrala. Rekonstrukce se dočkala až ke konci 90.let.
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

100+1 střípek z podzimního fotosrazu 2020 v Doubici

Popis

... který se konal ve dnech 24.-28. září 2020
Rok 2020 je jiný... Naplánovaný jarní fotosraz byl nakonec kvůli řádění koronaviru úplně zrušen. Tento podzimní sraz byl naplánován více jak 1 rok dopředu, do konce roku 2019 museli přihlášení účastníci zaplatit zálohu na ubytování, ... týden před konáním fotosrazu se začali přihlášení odhlašovat kvůli koronaviru. Nakonec přijelo pouze 6 žen... Počasí se v tomto termínu také moc nepředvedlo, přesto jsme si pobyt na severu v oblasti Českého Švýcarska užily jak jen to šlo. :-)

Období

září 2020

Statistiky

 • 101 fotek
 • - zobrazení
 • 33 se líbí

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
100+1 střípek z podzimního fotosrazu 2020 v Doubici
Komentáře Přidat